Новости

  Як і головне куди відкласти гроші на пенсію

  Українці вважають, що держава буде завжди виплачувати їм пенсії, але це не так
  Дослідження "Пенсійна реформа і ставлення до пенсії в Україні" було проводено в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID в рамках проекту "Трансформація фінансового сектора". В опитуванні брали участь українські громадяни всіх вікових груп – від 18 років до 70+.

  Про це повідомляє видання "Сегодня".

  У ході опитування з’ясувалося, що замислюються про майбутню пенсію в кращому випадку 47% людей працездатного віку. При цьому тільки 20% роблять якісь заходи, щоб забезпечити собі гідне існування в старості.

  Половина з тих, хто про пенсію не думає, на питання "Чому?" відповідають однаково: "До пенсії ще далеко". Однак приблизно кожен другий житель України старше 18 років навіть не знає, у скільки років люди виходять на пенсію. А яким повинен бути мінімальний трудовий стаж для того, щоб отримувати державну пенсію, можуть відповісти лише 31% опитаних. Ще менше людей мають уявлення про те, які зараз мінімальна, максимальна і середня пенсії в Україні (20% опитаних).

  У 2017 році в Україні була створена єдина база даних платників податків та пенсіонерів. В ній збирається та зберігається інформація про 42 млн громадян України.

  Дані соцопитування показують: на сьогоднішній день близько 67% працюючих людей отримують офіційну, тобто тільки "білу" зарплату. Ще 15% людей частину зарплати отримують офіційно, а іншу частину – "в конвертах". 15% сказали, що вся зарплата їм виплачується готівкою. І 3% не знають, офіційна чи немає у них зарплата.

  Презентація місії USAID в Україні — відео:

  Якщо український громадянин, переглянувши своє "пенсійне справа", вирішить, що розмір майбутньої пенсії його не влаштовує, він може робити додаткові внески в недержавні пенсійні фонди та фінансові організації.

  Відповідно, і пенсію в майбутньому він отримає не з одного, а з трьох джерел: з державного Пенсійного фонду – за солідарною системою, з того ж державного Пенсійного фонду або іншої організації (поки не визначено) – по обов’язковому пенсійному страхуванню та з приватного фонду (банку, іншої фінансової установи) – по системі добровільного пенсійного страхування.

  Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" проведена українським Кабміном пенсійна реформа незабаром призведе до того, що співвідношення пенсій і зарплат громадян буде постійно зменшуватися. В даний час цей процес відбувається внаслідок зниження коефіцієнта, за яким проводився розрахунок пенсій. В результаті, навіть чоловік, який пропрацював 30 років, який отримував, в середньому, близько десяти тисяч гривень на місяць, буде претендувати на пенсію нижче 2700₴  Джерело статті: “https://znaj.ua/society/yak-i-golovne-kudy-vidklasty-groshi-na-pensiyu”