Новости

  В багатьох країнах світу виник дефіцит ліків проти ВІЛитр. через пандемію COVID-19 - ВООЗ

  В багатьох країнах світу виник дефіцит ліків проти ВІЛитр. через пандемію COVID-19 — ВООЗ
  Світова пандемія COVID-19 негативно позначається на лікуванні багатьох інших хвороб через перебої в поставках ліків. Транспортні проблеми, в свою чергу, пов’язані з карантинними обмеженнями, введеними в багатьох державах. Не стало винятком і лікування ВІЛ. У Всесвітній організації охорони здоров’я вже заявили, що їм надходить досить тривожна інформація з великої кількості країн про дефіцит антиретровірусних препаратів, необхідних для нормальної життєдіяльності та підтримки здоров’я людей, які живуть з ВІЛ.

  Всього в ВООЗ із заявою, в якій попереджається про ризик виникнення дефіциту цих ліків, вже звернулося 73 країни. У 23-х державах вже повідомляють про значне скорочення наявних запасів препаратів антиретровірусної терапії і про перебої з їх поставками.

  Об этом сообщает Алексей Пивоваров

  Дану статистику ВООЗ зібрала перед конференцією Міжнародного товариства по СНІДу. Також в травні 2020 року було проведено моделювання, на підставі якого у ВООЗ склали прогноз щодо світової статистики ВІЛ/СНІД. Моделювання показало, що перебої з поставками препаратів антиретровірусної терапії у 2020 році можуть потягнути за собою збільшення вдвічі статистики смертності від ВІЛ в африканських країнах.

  Головна причина перебоїв поставок ліків — це припинення або обмеження наземного та повітряного транспортного сполучення між країнами. У ВООЗ закликають уряди держав світу терміново вирішити цю проблему, інакше смертність від ВІЛ/СНІД незмінно зросте вже найближчим часом.

  Автор: Ольга Купріянова


  Джерело статті: “https://ukr-today.com/health/439139-v-bagatoh-krayinah-svtu-vinik-defcit-lkv-proti-vl-cherez-pandemju-covid-19-vooz.html”

Топовые новости