Новости

  Законопроєкт про перевірки екоінспекцією зупинить українську промисловість – президент ICC

  Щелкунов: Нас як громадську організацію українського бізнесу не влаштовують позиції, які передбачають екологічні перевірки без попереджень за заявою фізичних осіб у необмеженій кількості

  Проведення екоінспекцією перевірок, передбачених у законопроєктах про екологічний контроль, можуть привести до зупинення промисловості. Про це заявив президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) Володимир Щелкунов, повідомляють на сайті організації.

  Об этом сообщает Русский слон

  За його словами, український бізнес занепокоєний через окремі положення нових законодавчих ініціатив з екологічного контролю, які може бути використано для тиску на нього з метою одержання неправомірної вигоди. На його думку, якщо депутати ухвалять ці законопроєкти, український виробник стане беззахисним перед численними перевірками та перевірниками.

  "Нас як громадську організацію українського бізнесу не влаштовують позиції, які передбачають екологічні перевірки без попереджень за заявою фізичних осіб у необмеженій кількості. Ми також не підтримуємо передбачені штрафні санкції за недопуск перевірників. Окремо вважаємо загрозою передбачену норму зупинки виробництва в разі виявлення порушень. Важко уявити, як це зробити, скажімо, з доменною піччю або іншим сегментом виробничого безперервного циклу", – сказав Щелкунов.

  У ICC Ukraine вважають, що законопроєкти потрібно доопрацювати, і просять не виносити їх на розгляд Верховної Ради.

  "Національний комітет Міжнародної торгової палати готує свої пропозиції стосовно екологічних законопроєктів, які будуть спрямовані у профільний комітет Верховної Ради", – повідомив Щелкунов.

  У Верховній Раді зареєстровано законопроєкти про державний екологічний контроль (№3091 і №3091-1) і законопроєкт про основи проведення позапланових заходів контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища (№3417).

  З їхньою критикою 26 червня виступила Професійна асоціація екологів України. За словами експертів асоціації, у короткостроковій перспективі це дійсно може дещо поліпшити стан довкілля в окремих аспектах, але через повне зупинення і банкрутство підприємств.

  "Розуміючи спільну відповідальність за стан довкілля, ми не можемо в такий скрутний для країни час підтримувати відверто недосконалі законопроєкти, користь від яких сумнівна, а шкода очевидна", – указано в заяві.

  Гендиректор "Укркоксу" Анатолій Старовойт вважає, що ухвалення цих законопроєктів може призвести до зриву технологічних процесів на металургійних підприємствах і збільшення викидів заводами.


  Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/zakonoproekt-pro-perevirki-ekoinspektsijeju-zupinit-ukrajinsku-promislovist-prezident-icc-1512247.html”