Новости

  «Перший гол Путіну»: стартував третій етап акції за визволення українських політв’язнів

  «Перший гол Путіну»: стартував третій етап акції за визволення українських політв’язнів

  У четвер розпочався третій етап глобальної акції за порятунок українських політв’язнів у Росії та окупованих нею територіях #SaveOlegSentsov.

  Про це повідомляється на сторінці організації у Facebook.

  Акція проводиться під гаслом «На чемпіонаті світу з футболу в Росії ми граємо за політв’язнів».

  «Сьогодні ми заб’ємо перший гол Путіну. У день відкриття чемпіонату світу в Росії ми починаємо свій чемпіонат світу. І будемо грати за політв’язнів», – йдеться в повідомленні руху.

  В організації зазначають, що борються за ухвалення спеціальної резолюції Європейського парламенту про Олега Сенцова та інших заручників Кремля.

  «Ми зробили усю підготовчу роботу. До фінального тексту резолюції завдяки друзям України в Європарламенті увійшли наші рекомендації», – наголошують в організації.

  Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.

  14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських тюрмах.

  За даними української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, наразі в РФ та окупованому Криму за політичними мотивами переслідуються та ув’язнені понад 70 українців.

  Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/06/14/298099-pershyy-gol-putinu-startuvav-tretiy-etap-akciyi-vyzvolennya-ukrayinskyh”