Новости

  Російському олігархові Дерипасці назвали умову зняття санкцій США


  Американський Мінфін може скасувати санкційні обмеження для компанії “РусАл”, якщо її основний власник Олег Дерипаска перестане контролювати компанію.

  Про це в своїй заяві повідомила структура американського відомства, яка відповідає за санкції, OFAC, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Інтерфакс.

  Дерипаска на даний момент контролює 48 відсотків “РусАл”.

  Американська влада до кінця жовтня розгляне клопотання компанії, де міститься прохання виключити її з SDN List (списку санкцій), зазначив глава Мінфіну США С. Мнучін.

  Також стало відомо, що OFAC випустила ліцензію №14, яка продовжує дозвіл на бізнес-операції з “РусАл” до жовтня поточного року. За ці угоди не будуть накладатися вторинні санкції.

  Мнучін також підкреслив, що російська компанія може відчувати вплив санкцій через зв’язок з Дерипаскою, але американський уряд не бажає заподіяти шкоду людям, які виконують важку роботу і залежать від “РусАл” та його дочірніх підрозділів.

  Вже сьогодні вдень на тлі заяви OFAC акції “РусАл” піднялися в ціні на 15 відсотків.

  Як відомо, 6 квітня Міністерство фінансів США внесло до списку санкцій сім російських бізнесменів і 17 високопоставлених чиновників, а також 14 компаній. Санкції передбачають блокування активів, а також забороняють американським громадянам і компаніям вести будь-яку економічну діяльність з фігурантами. Підстави для їх введення – спроба Москви підірвати західні демократії. У список потрапили Дерипаска, Сулейман Керімов, Михайло Фрадков, Костянтин Косачев і Сергій Фурсенко.

  Раніше Вашингтон ввів у дію закон “Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій” (CAATSA) – Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо російських громадян і організацій.


  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/04/23/rosijskomu-oligarhovi-derypastsi-nazvaly-umovu-znyattya-sanktsij-ssha/”