Новости

  Стало відомо скільки буде коштувати перший муніципальний велопрокат у Львові

  Стало відомо скільки буде коштувати перший муніципальний велопрокат у Львові
  Стало відомо скільки буде коштувати перший муніципальний велопрокат у Львові

  У Львові в рамках пілотного проекту відкрили перший в Україні муніципальний велопрокат

  Німецька компанія NextBike Україна, за сприяння Львівської міської ради, змонтувала перші 5 терміналів системи муніципального велопрокату: на пл. Ринок, біля бізнес-центру "Технопарк" (вул. Героїв УПА), Аквапарку (вул. Княгині Ольги), Львівського національного університету імені І. Франка (вул. Університетська) та Національного університету "Львівська Політехніка" (вул. Чупринки-Бандери). Кожен термінал укомплектовують 10-12 велосипедами.

  Це аналогова модель, яка існує практично в усіх європейських містах: автоматична система, яка включає в себе певну кількість станцій, що розташовані по місту і дозволяють людині взяти велосипед в одному місці, поїхати в справах та залишити велосипед в іншій точці прокату. Тобто зробити поїздку у тому напрямку, де існують такі станції.

  VG Львів поцікавився у співвласника муніципального велопрокату "Nextbike" у Львові Остапа Будинкевича, скільки це буде коштувати.

  - Пане Остап, скільки буде коштувати муніципальний велопрокат у Львові?

  - У нашому велопрокаті буде три типи абонементів: разовий — 50 грн. за годину; місячний -120 грн за місяць(який дозволить використовувати велосипед протягом місяця нелімітовану кількість разів), але лімітований час; річний — 800 грн. за рік. До місячного і річного абонементів буде бонус — 30 хвилин безкоштовної їзди.

  "Наприклад, ціна місячного поповнення – 120 гривень, тобто вартість 1 години користування велосипедом становить 4 гривні, до того ж користувачам надається додатковий бонус – безкоштовні півгодини на день. Тобто, студент, який встигає за 15 хвилин доїхати до місця навчання і за той же час повернутися назад, не сплатить з картки ні копійки, що дасть йому можливість акумулювати кошти на якісь довші поїздки в наступні дні. Якщо ж користувач їздить більш ніж 1,5 год на день, то карточку доведеться поповнювати частіше, ніж раз на місяць", – пояснює Остап Буденкевич.

  - Чи потрібно залишати якусь заставу?

  - Застава не потрібна, потрібно залишити свої ідентифікаційні дані: прізвище, ім’я, по батькові, номер банківської карти. Адже треба буде перевірити людину, чи дійсно вона платоспроможна. А перед тим ще необхідно буде зареєструватися в системі на сайті nextbike.com.ua, підписати віртуальний договір.

  Створюючи акаунт, потрібно буде надати певні особисті дані – замість того, аби щоразу показувати паспорт, – та вказати бажаний тариф. Послуги прокату оплачуватимуться через спеціальну картку або з мобільного телефону. Самі картки надійдуть у продаж незабаром, про що повідомлять додатково.

  Важливо також відзначити, що муніципальний прокат велосипедів розрахований більше на мешканців міста, аніж на туристів, оскільки разовий прокат буде коштувати дорого – 50 грн за годину.

  Для порівняння, у Варшаві 1 година оренди Nextbike коштує 1 злотий (6.50 гривень).

  Організатори пояснюють це тим, що в ціну вже закладено можливі ризики щодо поломок, пошкоджень абощо випадковими людьми. Тому навіть туристам, які прибувають до Львова на 3 дні, буде вигідніше купувати місячну картку.

  На сторінках Nextbike у соціальних мережах та на офіційному сайті є повна візуалізація типового пункту прокату у системі муніципального велопрокату.

  "Некстбайк Україна" повідомляє про наміри компанії встановити подібні системи в інших містах України, після того як мерії таких міст як Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Вінниця приймуть відповідні рішення щодо впровадження системи муніципального прокату.

  http://lviv.vgorode.ua