Новости

  Як Гонтарєва та Макєєва хочуть монополізувати ринок аудиторських послуг

  Як Гонтарєва та Макєєва хочуть монополізувати ринок аудиторських послуг
  Як Гонтарєва та Макєєва хочуть монополізувати ринок аудиторських послуг

  Голова Національного банку України Валерія Гонтарева та заступник міністра фінансів Олена Макєєва намагаються монополізувати ринок аудиторських послуг, повідомляє прес-служба Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль».

  Покладання провини за відсутність заходів із попередження банкрутства банків лише на аудиторські компанії – неприпустимий крок з боку Нацбанку та Мінфіну. Про це йдеться у зверненні народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль» Максима Полякова до керівництва Національного банку.

  «Службовці регулятора також мали доступ до фінансової звітності установ, які згодом оголосили про свою неплатоспроможність. Проте не вжили жодних заходів для стабілізації банківської системи України. Це бездіяльність, халатність чи відверта провокація», – зазначає парламентар.

  Наразі із реєстру аудиторських фірм за звинуваченнями у «підіграванні» банкам виключені товариства «Укрвостокаудит», «Фінком-аудит», «Консультант», «Блискор», «Донецькінаудит», «СТАВР», «Орантія» та «Українська аудиторська служба». Усі вони, за інформацією НБУ, у своїх звітах робили позитивні або умовно позитивні висновки про фінансові установи, які згодом збанкрутували.

  Втім, зазначає «Депконтроль», таке твердження не витримує жодної критики, адже відповідні аудиторські перевірки відбувалися задовго до оголошення банкрутства. Окрім того, виключенню із відповідного реєстру має передувати попередження таких компаній з вимогою усунення ними тих чи інших порушень, чого на ділі не було.

  Організація уже звернулася до керівництва Нацбанку Валерії Гонтарєвої з вимогою пояснити, чому вся провина за нестабільність банкової системи покладається на окремі фірми, а не на самого регулятора.

  У «Депутатському контролі» підозрюють, що таке «полювання за відьмами» необхідне Нацбанку та Мінфіну для монополізації ринку фінансового аудиту, який досі був саморегульованим. Відповідні заяви вже зробила заступник міністра фінансів Олена Макєєва. Всю провину за фінансову стабільність банківської системи Макєєва переклала на аудиторів. «Чому вони не попередили банки та людей?» – цитує її одне із українських видань.

  У той час як Аудиторська палата говорить про обмеження Урядом прав її членів на заняття професією, в Мінфіні наголошують на необхідності «перезавантаження» роботи всієї системи. Для цього була підготовлена відповідна урядова постанова, що визначає дуже суворі критерії аудиту як держпідприємств, так і сфери суспільного інтересу.

  «Учасники ринку уже висловилися з цього приводу: їх турбує ризик його монополізації, коли 4-6 «перевірених» компаній матимуть доступ до роботи,. Окрім того, значним ударом по аудиторам стане і поява нової інспекції по нагляду за результатами їх перевірок», – зазначає голова Секретаріату МДО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.

  http://firstsocial.info/


Топовые новости