Новости

  Як позначаться на Україні кліматичні зміни на планеті – прогноз кліматолога


  Танення льодовиків і кліматичні зміни на планеті призведуть до збільшення кількості різних стихійних лих на території України.

  Про це в ефірі ObozTV заявила кліматолог Світлана Краковська.

  “До того часу у нас будуть набагато серйозніші проблеми. Наприклад, ті самі пожежі, у нас були смерчі, які пройшли на півночі країни, яких там ніколи не бачили до цього. Тобто ростуть контрасти температури і на них буде повно різних погодних екстремальних явищ” , – зазначила Краковська.

  За її словами, людство з кожним днем ​​наближає так звану точку неповернення.

  “Людство Паризькою кліматичною угодою зобов’язалося утримати глобальну температуру в межах 2 градусів. Вчені сказали, що якщо не втримаємо, то почнуться незворотні зміни. З кожним днем ​​у нас це вікно потроху закривається. Якщо ми починаємо діяти зараз, то у нас є ще шанс, але кожен день додає вартості цих заходів. Зменшення викидів – це економічні показники, за це потрібно платити. Якщо ми будемо зволікати з переходом на енергоефективність, то кожен день буде коштувати нам дорожче”, – підкреслила кліматолог.


  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/05/07/yak-poznachatsya-na-ukrayini-klimatychni-zminy-na-planeti-prognoz-klimatologa/”