Новости

  Російські омбудсмени запевняють, що Сенцов їсть і не скаржиться

  Російський омбудсвумен Тетяна Москалькова заявляє, що український політв’язень Олег Сенцов регулярно приймає їжу під наглядом медиків.


  Про це йдеться у заяві Москалькової, передає російське інформагентство ТАСС.


  "Олег Сенцов виглядає цілком здоровим і регулярно приймає їжу під пильним наглядом медичного персоналу. Скарг на умови утримання, харчування та медичне обслуговування Сенцов не висловив", — йдеться в заяві російського омбудсмена, в якому вона посилається на уповноваженого з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолія Сака.


  В заяві також вказується, що 10 жовтня Анатолій Сак відвідав його в ФКУ ІК-8 УФСІН Росії по Ямало-Ненецькому автономному окрузі.


  "У ході бесіди на запитання про самопочуття Сенцов відповів, що відчуває себе добре. Також Анатолій Сак розповів, що ознайомився з власноруч написаними Олегом Сенцової заявою про припинення голодування з 06.10.2018 року", — інформує омбудсмен.


  Як відомо, 9 жовтня сам Сак заявив, що Сенцов не припиняв голодування.


  "Офіційно вам заявляю, ніякої офіційної заяви про припинення голодування від Сенцова не надходило", – навела його слова ТАСС.


  Повідомлення про те, що Сенцов має намір припинити голодування, ФСВП РФ випустив вранці 5 жовтня, якраз в той момент, коли адвокат приїхав в колонію до свого підзахисного і здав мобільний телефон, як цього вимагають правила ФСВП.


  Пізніше цю інформацію підтвердила уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова та адвокат політв’язня Дмитро Дінзе.


  Юрист оприлюднив лист самого Сенцова, в якому той пояснює причину припинення голодування та розповідає про загрозу примусового харчування.


  Український режисер Олег Сенцов був затриманий у травні 2014 року. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 20 років колонії суворого режиму за нібито підготовку терактів в анексованому Криму.


  Сенцова утримують у російській колонії "Білий ведмідь" в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.


  14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких утримує Росія.


  Джерело статті: “https://www.pravda.com.ua/news/2018/10/10/7194770/”