Новости

  Помер екс-міністр оборони України Валерій Шмаров

  Шмарову було 73 роки

  14 жовтня після тривалої хвороби у 73-річному віці помер екс-міністр оборони України, професор Валерій Шмаров, повідомив виданню "ГОРДОН" заступник директора Аерокосмічного інституту Національного авіаційного університету Олександр Сидоренко.

  "Минулого року Валерія Миколайовича звільнили з посади директора Аерокосмічного інституту. Він одразу ж тяжко захворів, хоча, імовірно, хвороба була і раніше. Він емоційно сприйняв звільнення, намагався відстояти свої права в суді. Розгляд позову постійно затягували. Сьогодні нам стало відомо, що 14 жовтня Шмаров помер", – розповів Сидоренко.

  За його словами, Шмаров багато зробив для розвитку української авіації та космонавтики.

  "Він був ініціатором створення найбільшого у Східній Європі Музею авіації, який зараз працює в Жулянах. По суті, цей музей виник завдяки Валерію Миколайовичу. Він по всій Україні розшукував експонати, організовував ремонт техніки. Він також був прекрасним педагогом, багато працював зі студентами. Постійно підтримував інтерес до розвитку космічної галузі та авіації в наукових колах, проводив наукові конференції "Україна – космічна держава", – повідомив Сидоренко.

  У Шмарова залишилися дружина і син. Його донька кілька років тому померла від онкологічної хвороби.

  Прощання зі Шмаровим заплановано на середу, 16 жовтня, із 10.00 до 13.00 у Національному університеті оборони (Повітрофлотський проспект, 28). Служба і похорон відбудуться на Берковецькому кладовищі після 14-ї години.

  Валерій Шмаров на початку 1990-х років брав участь у розробленні першої Національної космічної програми України, був першим заступником генерального директора Національного космічного агентства. У 1993–95 роках обіймав посаду віце-прем’єр-міністра з питань військово-промислового комплексу, у 1994–96 роках був міністром оборони, потім – депутатом Верховної Ради. У 2002–2005 роках був генеральним директором компанії "Укрспецекспорт", після чого очолив Аерокосмічний інститут Національного авіаційного університету. Шмаров написав понад 40 наукових робіт, захистив докторську дисертацію.


  Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-pomer-eks-ministr-oboroni-ukrajini-valerij-shmarov-427645.html”

Топовые новости