Новости

  Головний біль і сколіоз: назвали головні небезпеки неправильного прикусу


  Близько 70-80% українців мають ортодонтичну патологію – нерівні зуби та неправильний прикус. І це є загрозою для всього організму, адже може викликати головний біль, шийний остеохондроз та навіть сколіоз.

  Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на ТСН.

  Від ортодонтичних проблем страждають і діти, адже найпоширенішою проблемою серед школярів є саме неправильний прикус. Якщо провести дослідження серед учнів 5-6 класу, то майже у 100% можна буде виявити неправильний прикус та неправильне звуження зубних рядів. І в результаті цього – криворостучі зуби.

  Те, що на сьогодні діти переважно страждають на проблеми опорно-рухового апарата, напряму пов’язане з неправильним прикусом. Зокрема, саме це стає частою причиною розвитку у них сколіозу.

  Причиною виникнення кривизни зубів стає нестача вітаміну D3, кальцію, та неправильне харчування. Маленьким дітям найчастіше не вистачає твердої їжі, оскільки батьки та бабусі з дідусями намагаються давати малечі м’яку перетерту пюрешну їжу. Через це не розвивається навантаження на щелепи, вони не ростуть та не мають місця для прорізання постійних зубів.

  Чим раніше виявити ортодонтичну патологію, тим легшим буде лікування. Асоціація ортодонтів України рекомендує перший огляд у лікаря проводити не пізніше 6-7 років. За їхніми словами, в такому віці навіть без дорогої апаратури можна попередити складні зубно-щелепові патології у майбутньому.

  Відсьогодні та до 22-го травня перевірити правильність прикусу українці зможуть безкоштовно. В Україні стартує “Тиждень ортодонтичного здоров’я”. Перелік клінік та медиків, які долучилися до акції, можна знайти на сайті Асоціації ортодонтів України.


  Нагадаймо, раніше ми розповідали, що міжнародна група лікарів-стоматологів з Європи розповіла, що деякі овочі негативно позначаються на здоров’ї зубів. Вони можуть, як привести до утворення карієсу, так і до різних захворювань ясен.


  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/05/15/golovnyj-bil-i-skolioz-nazvaly-golovni-nebezpeky-nepravylnogo-prykusu/”