Новости

  Володимир Балух: голодування, як вияв свого особистого презирства до окупаційного режиму



  Кримсько-татарський активіст Володимир Балух, який голодує понад 50 днів в кримському СІЗО, надіслав листа про те, чому він голодує.


  Як повідомляє Громадське радіо, у листі український активіст пише, що не збирається припиняти голодування, яке він оголосив 19 березня.


  «Жодного разу, за весь час перебування в полоні, я не вживав тюремної «баланди» і добровільно не зроблю цього за жодних обставин. 14 березня цього року, коли черговий наскрізь брехливий вирок у сфабрикованій проти мене справі набув «чинності», я прийняв рішення оголосити протестне голодування, як вияв свого особистого презирства до окупаційного режиму і їхніх жалких потуг будь що позбавити свободи всіх незгодних з їх ординсько-феесбешною «ідеологією» людиноненависті», — пише Балух. Активіст повідомив, що спочатку в СІЗО над ним знущалися та били, щоб він припинив голодування, але зрештою змирилися з його правом на протест. «На 25-й день голодування після консультації з Архієпископом Кримським Климентом, аби максимально унеможливити імовірність насильницького годування та не санкціонованого мною застосування медичних засобів життєзбереження організму, а також, аби не завдавати невиправного горя своїм рідним, мною було прийнято рішення перейти на інший режим протесту: з того дня я щоденно вживаю дві склянки вівсяного киселю, 50-70 г сухарів з чорного хліба і п’ю чай з медом», — пише активіст.


  Балух повідомляє, що не збирається припиняти голодування. «На даний час інші методи викриття сутності процесів, які відбуваються в окупованому Московією Українському Криму, мені недоступні», — написав він.


  Нагадаймо, 19 березня Роздольненський районний «суд» обрав для Балуха запобіжний захід у цій справі у вигляді тримання під вартою до 19 червня 2018 року. У цей день Володимир Балух офіційно оголосив голодування на знак протесту проти вироку «суду» в Сімферополі. Нагадаймо, ФСБ Росії затримала Балуха в грудні 2016 року під приводом того, що на горищі його будинку знайшли 90 патронів і кілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники заявляли, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію: на його подвір’ї майорів прапор України.


  «Аргумент»


  Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/volodimir-balukh-goloduvannya-yak-viyav-svogo-osobistogo-prezirstva-do-okupats-inogo-rezhimu”