Новости

  Революція в авіації: "невидимі" винищувачі F-22 і F-35 зможуть запускати дрони-роботи прямо в польоті

  Революція в авіації: "невидимі" винищувачі зможуть запускати дрони-роботи прямо в польоті

  Американські стелс-винищувачі п’ятого покоління F-22 і F-35 незабаром зможуть прямо під час польоту запускати ударні дрони нового покоління — Gremlins ( "Гремліни"), розповідає Warrior Maven.

  Унікальна програма Gremlins передбачає створення повітряної системи запуску та управління роботою рою невеликих, а також дешевих багаторазових безпілотників. Як літак-носій використовується C-130 Hercules ("Геркулес"). Після виконання поставлених завдань — розвідки, дій в рамках електронної війни, скидання бомб — рій дронів збирається іншим літаком, пише Ньюсадер.

  Таким чином, після вильоту "Гремліна" з борту F-22 і F-35 і виконання відповідних завдань він буде підібраний "Геркулесом".

  Йдеться про стрімкий розвиток технології, яка в своєму зачатковому стані існує вже зараз: в квітні Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA) опублікувало відеозапис, на якому зафіксовано запуск "Гремліна" з борту C-130 Hercules.

  У наступному році планується запустити, а потім підібрати на C-130 вже чотири таких безпілотники, перевівши програму на ще вищий рівень випробувань. Відзначається, що в тестуванні візьмуть участь F-22 і F-35.

  Зараз головна технічна складність — це зробити навантаження апаратів на транспортники максимально безпечним.

  Самі "Гремліни" представляють собою щось середнє між одноразовими дронамі і традиційними БПЛА. Від своїх стандартних "родичів" "Гремліни" будуть відрізнятися тим, що вони стануть по-справжньому автономними. Ці маленькі дрони зможуть самостійно — без постійного контролю з боку оператора — виконувати кілька десятків місій, таких як сенсорні функції, наведення на ціль, транспортування зброї і радіоелектронна боротьба. Про це розповів розповів виданню Warrior колишній головний науковий фахівець ВВС США Грегорі Захаріа.

  Це дозволить одній людині управляти відразу безліччю таких безпілотників.


  Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/13/294580-revolyuciya-aviaciyi-nevydymi-vynyshchuvachi-zmozhut-zapuskaty-drony-roboty”

Топовые новости