Новости

  Як зекономити на оренді житла в Україні


  Власники квартир виставляють ціни на оренду житла залежно від попиту. Але в кожному місті на ціни впливають різні чинники. Наприклад, оренда житла в Харкові залежить від напливу студентів, в Одесі ціни зростають до літа, а у Львові – восени.

  Як передає НАРОДНА ПРАВДА, сайт “Сегодня” дізнався, коли варто шукати квартиру в довгострокову оренду.

  В які місяці оренда житла дешевше

  Ринок орендного житла досить інерційний. На ньому завжди є мінімальний фіксований попит. Проте, з наявністю стабільного попиту на оренду житла сезонність тут формують такі категорії, як маятникові працівники, студенти та молоді фахівці.

  Зазвичай, ці орендарі активізуються в квітні і липні, каже інвестаналітик Європейського аналітичного центру Вадим Бардась.

  “Для орендодавця найвигіднішою буде угода в умовах високого попиту, тобто, це період березня-квітня і серпня-вересня при фіксованих політичних і економічних факторах. У той же час, орендарям варто шукати нерухомість в середині літа, зазвичай це сезон відпусток і на початку року, коли в країні мінімальна ділова активність”, – радить експерт.

  Сезонні коливання повторюються з року в рік. Однак бувають винятки, іноді річний ріст цін може початися вже в липні, а в першій половині серпня може бути досить глухо.

  При цьому розміри сезонних коливань вартості оренди також ситуативні, додає аналітик. Якщо в період економічного зростання сезонна надбавка може досягати 40-50 доларів, то за часів стагнації 2014-2015 року ціни додавали тільки 20-30 доларів.

  Є традиційна закономірність – найнижча активність після Нового року протягом приблизно двох тижнів. І є літня активність – спад її спостерігається приблизно в липні-вересні, каже гендиректор VALION real estate group Артур Пилипчук. Зростають попит і ціни з другої половини січня та другої половини серпня-вересня. У ці місяці пропозиції житла більше, ніж попиту, і цим можна користуватися. Але сезонність впливає несуттєво. Ціни в цей період знижуються не більше ніж на 10%.

  При цьому, наприклад, студенти впливають тільки на економ-сегмент. На дороге житло вони ніяк не впливають.

  Від чого залежить подобова оренда житла

  Ціни на добову оренду житла залежать від туристичної активності – вони зростають перед великим числом вихідних, а також в період канікул і відпусток, каже менеджер порталу Doba.ua Аліса Галамай.

  Наприклад, ціни на добове житло зростають в жовтні – починається період бронювань на новорічні свята, але підйом вартості в цей місяць незначний: на 15-20% в зимовий період. А ось в листопаді-грудні ціни піднімаються на 40-60% порівняно з осінніми показниками. Перед самим святом важко взагалі знайти вільні апартаменти, а якщо вони і є, то вдвічі дорожче, ніж було в жовтні-листопаді.

  “Після 13-го січня ціни йдуть на спад і залишаються стабільними до 8-го березня, де кілька днів зростають в середньому на 30%. У квітні ціни піднімають знову, але не на поточні дати, а на травневі свята. Якщо бронювати заздалегідь, можна встигнути знайти житло майже без передсвяткової націнки, або з завищенням в 15-20%. Безпосередньо перед травневими житло дорожчає в півтора рази, а за кілька днів до початку свят знайти апартаменти дуже важко, тому на вільні пропозиції ціни можуть зрости і вдвічі”, – розповідає Галамай.

  Після травневих свят ціни вже не поспішають знижуватися, оскільки попереду – високий туристичний сезон. Саме тому передтравневі ціни залишаються актуальними протягом літнього періоду і коливаються залежно від заходів, які відбуваються в різних містах країни і стають причиною підняти ціну на вікенд.

  Із закінченням літа ціни знижуються, поки не почнеться черговий ажіотаж в жовтні – перед Новим роком.

  Коли краще орендувати житло

  Ціни на довгострокову оренду зростають з серпня-вересня. Саме в цей період українці повертаються з відпусток. У Києві мінімальні ціни – в березні і першій половині квітня.

  Орендувати житло подобово краще за два місяці до запланованої поїздки, якщо вони приходяться на святкові дні або скупчення вихідних, радить Галамай. Знімати апартаменти на період літньої відпустки краще з весни, на Новий рік – восени, на травневі – не пізніше кінця березня, щоб уникнути значних підвищень ціни.

  А здавати житло подобово вигідно в будь-який час року, адже навіть в низький туристичний сезон є достатня кількість мандрівників і працівників у відрядженні, щоб житло не стояло порожнім. Але якщо є бажання здати житло лише на кілька місяців, краще робити це з квітня по вересень, охопивши травневі свята і літній період, або ж з середини грудня до середини січня – новорічні свята, в ці періоди найбільший попит на добову оренду житла.


  Нагадаймо, перед початком фіналу Ліги чемпіонів ціни на добову оренду житла в Києві різко піднялися. Житло в столиці на 24-27 травня можна орендувати мінімум за 400 євро.

  Нагадаємо також, що замість дорогих готелів гості фіналу Ліги чемпіонів можуть скористатися кімнатами відпочинку на Центральному вокзалі.

  Додамо, що орендарський попит в Києві в більшості випадків орієнтований на одно- і двокімнатне житло в новобудовах. Трикімнатні житлові об’єкти залишаються менш популярними. Найбільшим попитом користуються житлові багатоквартирні будинки, розташовані біля станцій метро київського метрополітену і об’єктів соціальної інфраструктури.


  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/05/24/yak-zekonomyty-na-orendi-zhytla-v-ukrayini/”