Новости

  45 нардепів вимагають від Конституційного Суду скасувати призначення Денісової на посаду омбудсмена

  15 березня 2018 року Рада призначила Денісову уповноваженим парламенту з прав людини

  45 народних депутатів поставили свої підписи під зверненням до Конституційного Суду України з вимогою визнати неконституційною постанову Верховної Ради про призначення Людмили Денісової уповноваженим із прав людини. Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

  "Ми зібрали необхідних 45 підписів під поданням до Конституційного Суду про порушення під час призначення уповноваженого Верховної Ради з прав людини", – зазначив Найєм.

  Він нагадав, що омбудсмена було обрано шляхом відкритого голосування серед депутатів від "Народного фронту" в обмін на призначення Адміністрацією Президента свого глави Рахункової палати.


  https://www.facebook.com/Mustafanayyem/posts/10212664225346599

  Найєм назвав такий обмін абсурдним і додав, що під час призначення Денісової було допущено безліч процедурних порушень:

  – процедура таємного голосування – парламент усупереч нормам профільного закону призначив омбудсмена відкритим голосуванням;

  – зміни до закону про Конституційний Суд, посилаючись на який було застосовано процедуру відкритого голосування, було внесено з безліччю порушень регламенту;

  – спікер парламенту не мав права підписувати законопроект у такому вигляді, оскільки були звернення депутатів про порушення;

  – закон глава ВР підписав наступного дня з порушенням норм регламенту;

  – строки проведення процедури обрання – термін призначення висунутих кандидатур закінчився;

  – логіка і послідовність етапів призначення, необхідних для проведення всіх перевірок.

  Нардепи вимагають від Конституційного Суду визнати неконституційною постанову "Про призначення Людмили Денісової уповноваженим ВРУ з прав людини" від 15 березня 2018 року.

  Депутати попросили суд надати своє рішення протягом місячного строку.

  15 березня 2018 року Рада призначила Денісову уповноваженим парламенту з прав людини. Під час фінального голосування "за" проголосувало 280 депутатів. Денісова брала участь у голосуванні. Її голос за себе було враховано.


  Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/45-nardepiv-zazhadali-vid-konstutsionnogo-sudu-skasuvati-priznachennja-denisovoji-na-posadu-ombudsmena-248065.html”

Топовые новости